Միջազգային ֆինանսական ընկերակցությունը (IFC) «Ֆինանսաբանկային քոլեջ հիմնադրամի» հետ համագործակցությամբ, տեղական բանկերի և վարկային կազմակերպությունների համար հունիսի 8-ին Երևանում անց է կացնում սեմինար-քննարկում` նվիրված ճգնաժամի մեղմանն ուղղված ռազմավարություններին և ռիսկերի կանխարգելմանը: Այդ մասին ասվում է IFC երևանյան գրասենյակի կողմից PanARMENIAN.Net-ին տրամադրված հաղորդագրության մեջ:
Հայաստանյան բանկերի ու վարկային կազմակերպությունների խորհուրդների մոտ 20 անդամ և Կենտրոնական բանկի ու Հայաստանի Հանրապետության կառավարության մի քանի ներկայացուցիչ կմասնակեցեն սեմինար-քննարկմանը: «Խիստ կարևոր է, որպեսզի բարձրագույն ղեկավարները կարողանան կայացնել արագ, մասնագիտական և տեղեկությունների վրա հիմնված որոշումներ, որոնք կարող են դրական ազդեցություն ունենալ ֆինանսական հաստատությունների գործառնությունների վրա»,- ասել է IFC տարածաշրջանային տնօրեն Թոմաս Լյուբեքը:

Международная финансовая корпорация (IFC) совместно с «Фондом финансово-банковского колледжа» 8 июня в Ереване организовали семинар-обсуждение, посвященный усовершенствованию управлению рисками с целью стимулирования стабильности финансовой системы в посткризисный период. Об этом говорится в сообщении, предоставленном PanARMENIAN.Net ереванским офисом IFC.
В семинаре приняли участие около 20 членов руководящих органов банков и кредитных организаций, представители Центрального банка и правительства Армении.
«Крайне важно, чтобы высшие руководители могли принимать решения, основанные на оперативности, профессионализме и информированности, которые окажут положительное влияние на финансовые операции», – сказал региональный директор IFC Томас Любек.