ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը և Ֆինանսական վարչության պետ Արթուր Նախշիկյանը հունիսի 10-13-ը մեկնելու են Երուսաղեմ, որտեղ մասնակցելու են Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը:
Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են «Վերջին տնտեսական զարգացումները Հարավային և Արևելյան Եվրոպայում», «Ճգնաժամի դասերը բանկային և ֆինանսական շուկաների վերահսկման ոլորտում», «Ֆինանսական կայունությունն առաջ է ընթանում» և «Մաքուր էներգիա և աճ» թեմաները, հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

10 Июнь 2010 - 08:38 AMT
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян и начальник финансового управления ЦБ Артур Нахшикян примут участие во встрече стран Голландской подгруппы Международного валютного фонда (МВФ) и Всемирного банка (ВБ), которая пройдет 10-13 июня в Иерусалиме.
Как сообщает пресс-служба ЦБ РА, в ходе встречи будут обсуждены такие темы, как «Последние экономические развития в Южной и Восточной Европе», «Уроки кризиса в сфере контроля банковских и финансовых рынков», «Финансовая стабильность стремится вперед» и «Чистая энергия и рост».