15 Հունիս 2010 - 09:56 AMT
ՄՏՍ ընկերությունը դիտարկում է «Կոռնետ-ԱՄ» ընկերության ներգրավման հնարավորությունը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կառույցում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է ՄՏՍ-ի («Բջջային հեռահամակարգեր» ԲԲԸ) մամլո ծառայությունը:
«ՔՈՄՍԹԱՐ-ՕՏՍ» ընկերությունը, որը մտնում է ՄՏՍ ընկերությունների խմբի մեջ, հայտարարել է «ՔՈՄՍԹԱՐ-ՕՏՍ»-ի արտադրանքներն ու ծառայությունները ՄՏՍ ապրանքանիշի օգտագործմանը հանձնելու գործընթացի մեկնարկի մասին: Ինչպես հայտնում է ընկերության պաշտոնական կայքը, 2011-ի վերջին Ռուսաստանի հեռահաղորդակցության շուկայում ՄՏՍ ընկերությունների խմբի շրջանակներում կմնա երկու ապրանքանիշ` ՄՏՍ-ը և ՄԳՏՍ-ը:
«Բջջային հեռահամակարգեր» ԲԲԸ-ն Հայաստանում ՎիվաՍել-ՄՏՍ կապի օպերատորի բաժնետոմսերի 80 տոկոսի բաժնետերն է: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում «ՔՈՄՍԹԱՐ-ՕՏՍ» ընկերության մամլո քարտուղար ԵկատերինաՆևսկայան ասել է, որ ռեբրենդինգը դեռ վերաբերվում է Ռուսաստանի տարածքում տրամադրվող ծառայություններին և ապրանքներին: «Հիմա վաղ է խոսել այն մասին, թե ինչպիսի որոշումներ են ընդունվելու Հայաստանում «Կոռնետ-ԱՄ»-ի վերաբերյալ»,- ասել է Նևսկայան:
«Քոմսթար- Միավորված Հեռահամակարգեր» ընկերությունը հանդիսանում է հեռահաղորդակցության ամբողջական ծառայություններ մատուցող խոշորագույն օպերատոր Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում: Ընկերության հիմնական բաժնետերը «Սիստեմա» կորպորացիան է: Քոմսթար-ՄՀՀ ընկերության դուստր ձեռնարկություններն ու մասնաճյուղերը տեղաբաշխված են Ռուսաստանի Դաշնության խոշորագույն շրջաններում. մասնավորապես Կենտրոնական, Հյուսիս-արևմտյան, Հարավային, Մերձվոլգյան և Ուրալի շրջաններում: Ընկերությունն ակտիվներ ունի նաև Ուկրաինայում և Հայաստանում:

Компания МТС рассматривает возможность интеграции компании "Корнет-АМ" в структуру VivaCell-МТС. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе МТС (ОАО «Мобильные ТелеСистемы»).
Компания «КОМСТАР – ОТС», входящая в группу компаний МТС, объявила о начале процесса перевода своих продуктов и услуг на использование бренда МТС до конца 2011 года. Дочернее предприятие компании «КОМСТАР-ОТС» на территории Армении, компания «Корнет-АМ» действует с 2006 года и предоставляет услуги широкополосного доступа в Интернет, беспроводной связи WiMAX, услуги цифровой связи и др.
Компания МТС является владельцем 80% акций оператора связи в Армении VivaCell-MTС. Между тем, как сказала в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь компании «КОМСТАР – ОТС» Екатерина Невская, ребрендинг пока касается лишь продуктов и услуг, предоставляемых на территории России. “Сейчас рано говорить о том, какие решения по ребрендингу будут приняты в отношении нашей дочерней компании “Корнет-АМ” в Армении”, – сказала Екатерина Невская.
«КОМСТАР – Объединенные ТелеСистемы» – дочерняя компания ОАО «Мобильные ТелеСистемы» (NYSE: MBT), крупнейший оператор фиксированной связи в Москве, предоставляющий операторам, корпоративным клиентам и частным пользователям услуги телефонии, передачи данных, доступа в Интернет, платного телевидения и другие дополнительные услуги. Группа предоставляет телекоммуникационные услуги в шести федеральных округах России, а также в Армении и Украине.