16 Հունիս 2010 - 10:03 AMT
Եվրասիական զարգացման բանկի(ԵԶԲ) խորհրդի որոշման շրջանակներում 2010-ի հունիսի 3-ին բանկի կառավարման նախագահ Իգոր Ֆինոգենովը հրամանագիր է ստորագրել Գենադի Ժուժլևին ԵԶԲ կառավարման տեղակալ` նախագծային գործունեության կառավարման տնօրեն նշանակելու մասին: Այդ մասին ասվում է ԵԶԲ մամլո հաղորդագրությունում:
Գենադի Ժուժլևն իր առջև խնդիր ունի ապահովել ներդրումային պորտֆելի հետագա աճը և ընդլայնել բանկի մասնակցությունն ինտեգրացիոն նախագծերի ֆինասնավորմանը, որոնք իրագործվում են անդամ-երկրների տարածքում, զարգացնել հարաբերությունները ԵԶԲ խոշորագույն գործընկերների հետ Ռուսաստանում, Հայաստանում և Բելառուսում, ընդլայնել փոխհարաբերությունները պրոֆիլային նախարարությունների և ԵԶԲ անդամ-երկրների գերատեսչությունների հետ, ինչպես նաև իրագործել համատեղ ծրագրեր զարգացման ազգային և միջազգային ինստիտուտների հետ:

16 Июнь 2010 - 10:03 AMT
В рамках реализации решения Совета Евразийского банка развития (ЕАБР) от 3 июня 2010 года председатель правления банка Игорь Финогенов подписал приказ о назначении Геннадия Жужлева заместителем председателя правления ЕАБР — управляющим директором по проектной деятельности. Об этом говорится в сообщении пресс-службы ЕАБР.
На него возложены задачи по обеспечению дальнейшего роста инвестиционного портфеля и расширение участия банка в финансировании интеграционных проектов, реализуемых на территории государств-участников, по развитию отношений с крупнейшими стратегическими партнерами ЕАБР в России, Армении и Белоруссии, по расширению взаимодействия с профильными министерствами и ведомствами государств-участников ЕАБР и других стран СНГ, а также по реализации совместных проектов с национальными и международными институтами развития.