Հայաստանի Կենտրոնական բանկը շրջանառության մեջ է մտցրել «Րաֆֆու ծննդյան 175-ամյակ» ոսկե հուշադրամը` նվիրված հայ գրող ու հրապարակախոսի հոբելյանին և «Վահան Տերյանի ծննդյան 125-ամյակ» ոսկե հուշադրամը` նվիրված հայ գրող ու հրապարակախոսի հոբելյանին: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը, դրամների անվանական արժեքը 10 հազ. դրամ է:
Բացի դրանից, թողարկվել են 4 արծաթե հուշադրամներ` «Լեոյի ծննդյան 150-ամյակ»` նվիրված հայ պատմաբան, հրապարակախոս, գրող և գրականագետի հոբելյանին (անվանական արժեքը` 1000 դրամ), «Վարդգես Սուրենյանցի ծննդյան 150-ամյակ»` նվիրված հայ գեղանկարչի հոբելյանին (անվանական արժեքը` 100 դրամ):
Շրջանառության մեջ է դրվել նաև «Լեոնիդ Ենգիբարյանի ծննդյան 75-ամյակ» արծաթե հուշադրամը` նվիրված հայ կրկեսի ու էստրադայի արտիստ, ծաղրածու և միմի հոբելյանին, ինչպես նաև «Մովսես Խորենացու ծննդյան 1600-ամյակ» հուշադրամը` նվիրված հայ խոշորագույն միջնադարյան պատմաբան, հայ պատմագրության հոր հոբելյանին:

Центральный банк Армении ввел в обращение новую золотую памятную монету «175-летие Раффи», посвященную юбилею армянского писателя и публициста, и памятную монету «125-летие Вагана Теряна», посвященную юбилею армянского поэта и публициста. Как сообщает пресс-служба ЦБ РА, номинальная стоимость монет составляет 10 тыс. драмов.
Кроме того, были выпущены серебряные памятные монеты: «150-летие Лео», посвященная юбилею армянского историка, публициста, писателя и литературоведа (номинальная стоимость – 1000 драмов), «150-летие Вардгеса Суренянца», посвященная юбилею армянского живописца (номинальная стоимость – 100 драмов).
Также была введена в обращение серебряная монета «75-летие Леонида Енгибаряна», посвященная юбилею армянского артиста цирка и эстрады, клоуна, мима, и монета «1600-летие Мовсеса Хоренаци», посвященная юбилею крупнейшего средневекового историка, отца армянской историографии.