17 Հունիս 2010 - 12:34 AMT
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը հունիսի 17-ին կմեկնի Մոսկվա, որտեղ կմասնակցի Ռուսաստանի բանկի 150-ամյակին նվիրված միջոցառումներին և ՙԿենտրոնական բանկերը և համաշխարհային տնտեսության զարգացումը. նոր մարտահրավերներ և հայացք դեպի ապագան՚ թեմայով կազմակերպվելիք միջազգային համաժողովին:
Ինչպես ասվում է ՀՀ ԿԲ մամլո հասարակայնության հետ կապերի ծառայության հաղորդագրության մեջ, զեկույցներով հանդես կգան Ռուսաստանի բանկի նախագահ Սերգեյ Իգնատևը, Եվրոպական կենտրոնական բանկի նախագահ Ժան-Կլոդ Տրիշեն, Անգլիայի բանկի կառավարիչ Մերվին Քինգը, Ֆինլանդիայի բանկի կառավարիչ Էրկի Լիիկանենը, ԱՄՀ-ի տնօրեն-կառավարչի առաջին տեղակալ Ջոն Լիպսկին, Միջազգային հաշվարկների բանկի գլխավոր կառավարչի առաջին տեղակալ Էրվե Հանունը:

17 Июнь 2010 - 12:34 AMT
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян 17 июня отправится в Москву, где он примет участие в мероприятии, посвященном 150-летию Центрального банка РФ, а также в международном съезде на тему «Центральные банки и развитие мировой экономики: новые вызовы и взгляд в будущее».
Как отмечается в сообщении пресс-службы ЦБ РА, на съезде с докладом выступят глава ЦБ РФ Сергей Игнатьев, глава Европейского центрального банка Жан-Клод Трише, руководитель Банка Англии Мервин Кинг, руководитель Банка Финляндии Эркки Лийканен, первый заместитель директора-распорядителя МВФ Джон Липски, первый заместитель главного распорядителя Международного расчетного банка Эрве Анун.
В предстоящих мероприятиях примут участие руководители центральных/национальных банков из 30 стран мира.