17 June 2010 - 13:36 AMT
Հունիսի 18-ին Չայկովսկու անվան երաժշտական դպրոցում տեղի կունենա «Ռուսաստանի մեծ անունները» երեկոն` նվիրված մեծանուն ռուս կոմպոզիտոր Պյոտր Չայկովսկու ծննդյան 170-ամյակին:
Հանդիսավոր համերգին կհնչեն նրա անմահ ստեղծագործությունները աշակերտների, ուսանողների ու պրոֆեսիոնալ երաժիշտների, ինչպես նաև Երևանի պետական կոնսերվատորիայի դասախոսների և Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային թատրոնի մենակատարաների կատարմամբ, հաղորդում է Հայաստանում «Ռուսհամագործակցության» ներկայացուցչության մամլո ծառայությունը:
Միջոցառմանը կմասնակցեն նաև ՌԴ բուհերի հայ շրջանավարտների միության, Ռուսաց լեզվի մասնագետների հայկական ասոցիացիայի, Հանրակրթական դպրոցների ռուսաց լեզվի ուսուցիչների հայկական ասոցիացիայի, Հայաստանի երիտասարդ հայրենակիցների միության անդամներ:
Երեկոն կազմակերպում է Հայաստանում «Ռուսհամագործակցության» ներկայացուցչությունը: Միջոցառմանը հրավիրված են ականավոր հասարակական գործիչներ և ստեղծագործ մտավորականության ներկայացուցիչներ:

17 June 2010 - 13:36 AMT
18 июня в музыкальной школе им. Чайковского состоится вечер «Великие имена России», посвященный 170-летию со дня рождения великого русского композитора Петра Ильича Чайковского.
На торжественном концерте прозвучат бессмертные произведения композитора в исполнении учеников и выпускников музыкальной школы, а также профессорско-преподавательского состава Ереванской Государственной консерватории им. Комитаса и солистов Ереванского Государственного театра оперы и балета им. Спендиаряна, сообщает пресс-служба представительства «Россотрудничество» в Армении.
В мероприятии также примут участие члены Армянского союза выпускников вузов России, Армянской ассоциации учителей русского языка общеобразовательных школ, Армянской ассоциации русистов, Союза молодых соотечественников Армении.
Вечер организуют Российский центр науки и культуры представительства «Россотрудничество» в Армении. На мероприятие приглашены видные общественные деятели и представители творческой интеллигенции.