18 Հունիս 2010 - 13:05 AMT
Հունիսի 14-18-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 59,098,825 ԱՄՆ դոլարª 373.45 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 59,053,304 ԱՄՆ դոլարª 375.08 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,040,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառքª 372.79 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 650,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառքª 374.19 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 6-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 17 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալըª 37.4 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

18 Июнь 2010 - 13:05 AMT
С 14 по 18 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 59,098,825 долларов США по 373.45 драмов/1 доллар США и продано 59,053,304 долларов США по 375.08 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 650,000 по 374.19 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 17,040,000 долларов США по 372.79 драмов/1 доллар США.
С 6 по 13 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 17 млрд. драм, а долларовых кредитов – 37,4 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.