Օպերատիվ վիճակագրական տվյալների համաձայն, 2010-ի հունվար-մայիսին Հայաստանում միջին ամսական աշխատավարձը 2009-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 6,5 տոկոսով` կազմելով 103 549 դրամ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, միաժամանակ մայիսին ապրիլի համեմատ աշխատավարձի մակարդակը կրճատվել է 0.5 տոկոսով:
Բյուջետային կազմակերպություններում աշխատավարձն աճել է 4.3 տոկոսով` կազմելով 84 199 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում` 8.4 տոկոսով` կազմելով 131 323 դրամ
Միաժամանակ Հայաստանում պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը 2010-ի հունվար-մայիսին 2009-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 1.2 տոկոսով` կազմելով 84 900 մարդ: Միաժամանակ, մայիսին ապրիլի համեմատ գործազուրկների թիվն ավելացել է 0.4 տոկոսով:

21 Июнь 2010 - 12:41 AMT
По оперативным статистическим данным, в январе-мае 2010 года среднемесячная номинальная заработная плата в Армении увеличилась на 6,5% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, составив 103 549 драмов. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, при этом в мае по сравнению с апрелем текущего года уровень заработной платы сократился на 0,5%.
Заработная плата в бюджетных организациях выросла на 4,3%, составив 84 199 драмов, а во внебюджетных организациях выросла на 8,4%, составив 131 323 драмов.
В то же время число официально зарегистрированных безработных в Армении в январе-мае 2010 года, по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, увеличилось на 1,2%, составив 84 900 человек. При этом в мае по сравнению с апрелем число безработных увеличилось на 0,4%.