Հունիսի 30-ից Հայաստանի խորհրդատվական-ներդրումային շուկա մուտք կգործի Բուլղարիայի Առաջին խորհրդատվական ներդրումային ընկերության պաշտոնական ներկայացուցչությունը: Պաշտոնական բացման արարողությանը ներկա կլինեն բարձրաշխարհիկ հյուրեր Ռուսաստանից և Բուլղարիայից`Բուլղարիայի Հանրապետության Ազգային Ժողովի պատգամավորներ Վոլեն Սիդերովը, Յորդան Ցոնևը և Տիկին Իռենա Սոկոլովան, ինչպես նաև ՌՀ-ում Բուլղարիայի Հանրապետության դեսպանության առևտրա-տնտեսական հարցերի գծով ղեկավարի խորհրդական` պարոն Իլիյան Ցոնևը: Հուլիսի 1-ին Ընկերությունը հայտարարում է «Բաց դռների օր», որի շրջանակներում կանցկացվի կոնֆերանս`«Առաջին Բուլղարական ներդրումային խորհրդատվական ընկերության դերը բուլղարա-հայկական գործարար հարաբերությունների ստեղծման մեջ» խորագրով, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Բուլղարիայի Առաջին խորհրդատվական ներդրումային ընկերությունը դինամիկ և ակտիվ զարգացող ընկերություն է ոչ միայն Բուլղարիայի խորհրդատվա-ներդրումային շուկայում, այլև`Ռուսաստանի Դաշնությունում: Ետևում թողնելով բավականին լուրջ մրցակիցներին` ընկերությունը բուռն գործունեություն ծավալեց նոր շուկաներ գրավելու և իր ծառայությունների ոլորտը ընդլայնելու ուղղությամբ: Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ ընկերության ռազմավարությունը հիմնված է ոչ միայն խիստ գործարարական սկզբունքների վրա, մեծ ուշադրություն է հատկացվում նաև բարի դրացիական հարաբերությունների ձեռք բերմանը, անհրաժեշտ էր կանգ առնել այնպիսի երկրի շուկայի վրա, որը ամենից ավելի էր համապատասխանում այդ չափանիշներին: Այնուհետև ընկերությունը սկսեց ակտիվորեն զբաղվել նորդրումա-խորհրդատվական շուկայի լուրջ մարքեթինգային հետազոտություններով և հանգեց եզրակացության, որ Բուլղարիան և Հայաստանը ունեն ընդհանուր գործարար դաշտ ստեղծելու և փոխշահավետ համագործակցելու իրական հեռանկարներ, ինչը իհարկե կնպաստի երկու երկրների տնտեսության զարգացմանը:
Ներկայիս դրությամբ Բուլղարիան ծայրահեղ գրավիչ է ներդրումների համար, իսկ շատ հայրենակիցներ և գործարարներ խորհրդատվության պահանջ ունեն գումարներն առավել գրարետ և ճիշտ ներդնելու համար: Այս դեպքում Առաջին Խորհրդատվականի դերը կայանում է նրանում, որ, օգտագործելով իր հարուստ փորձը, լայն կապերը և գիտելիքները երկու երկրների խորհրդատվա-ներդրումային շուկայի վերաբերյալ, աջակցել հետաքրքրված գործարարներին ընտրել ամենաշահավետ տարբերակները` տնտեսելով ժամանակը և գումարը, որոնք, թերևս, ոչ պակաս կարևոր են գործարարի համար:
Այսպիսով, Առաջին խորհրդատվական ներդրումային ընկերության ներկայացուցչության բացումը Կովկասի տարածաշրջանում կնպաստի երկու երկրների միջև առևտրա-գործարարական հարաբերությունների ստեղծմանն ու ամրապնդմանը:

28 Июнь 2010 - 05:23 AMT
На инвестиционно-консалтинговый рынок Армении ожидается приход нового игрока – «Первой Инвестиционной Консалтинговой Компании» Болгарии («ПЬРВА»), официальное представительство которой будет открыто в Армении 30 июня. На церемонии открытия будут присутствовать высокопоставленные лица из Болгарии и России: депутаты Народного Собрания Болгарии Волен Сидеров, Йордан Цонев и Ирена Соколова, а также Илиян Цонев – советник руководителя службы по торгово-экономическим вопросам посольства Болгарии в РФ.
Как сообщает пресс-служба компании, 1-го июля компания объявляет “День открытых дверей”, в рамках которых пройдет конференция: “Роль Первой Инвестиционной Консалтинговой Компании в развитии болгаро-армянских деловых отношений”.
«Первая Инвестиционная Консалтинговая Компания Болгарии» динамичный, активно развивающийся игрок на инвестиционно-консалтинговом рынке не только Болгарии, но и России. Оставив далеко позади своих конкурентов и не останавливаясь на достигнутом, Компания стала серьезно работать над освоением новых рынков и расширением сферы своих услуг. Учитывая то, что стратегия «ПЬРВА» построена не на «сухом» бизнесе: компания большое внимание уделяет также развитию и налаживанию крепких партнерских отношений, необходимо было остановиться на рынке той страны, которая больше всего соответствовала бы этим критериям. Именно Кавказ, а в частности Армения оказалась наиболее близка Болгарии своей культурой, а также похожей историей и географическим расположением. Выбор был сделан.
Затем, компания занялась проведением ряда серьезных маркетинговых исследований данного рынка, и пришла к выводу, что деловой сектор Армении и Болгарии на самом деле имеет реальные шансы создать общее поле для плодотворного, взаимовыгодного сотрудничества, и тем самым способствовать развитию экономики обеих стран. На данный момент Болгария крайне привлекательна для инвестиций, и в Армении немало людей, готовых грамотно вложить собственные деньги. Роль же компании «ПЬРВА» заключается в том, чтобы, используя свой богатый опыт, широкие связи и отличное знание инвестиционно-консалтингового рынка обеих стран, содействовать заинтересованным лицам в вопросах выбора наиболее выгодных предложений, при этом позволяя сэкономить лишние затраты времени и денег, а это немаловажный фактор для каждого делового человека.
Компания «ПЬРВА» готова предоставить самый широкий спектр консалтинговых услуг, надежно подкрепленный необходимыми маркетинговыми исследованиями той сферы бизнеса в Болгарии, которая привлекательна и выгодна для вложений.
Таким образом, открытие первого торгового представительства во всем Кавказском регионе послужит укреплению деловых и торговых взаимоотношений между двумя государствами, ознакомлению армянской общественности и бизнес – элиты с инвестиционными возможностями, предоставляемыми государством Болгария.