28 Հունիս 2010 - 09:21 AMT
Առատ տեղումների պատճառով վնասված միջպետական ճանապարհների վերականգնումը գտնվում է ինչպես երկրի նախագահի, այնպես էլ վարչապետի անձնական խիստ հսկողության տակ: Ընդ որում, Սերժ Սարգսյանի հանձնարարությամբ վթարային հատվածների վերացման համար կհատկացվի 3,5 մլրդ դրամ այս շաբաթվա ընթացքում: Այդ մասին հունիսի 28-ին ՀՀ կառավարության մամլո կենտրոնում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ տրանսպորտի ու կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը: «Ես պարտավորություն եմ ստանձնել, որ այդ միջոցները ճիշտ ծախսվեն, վերականգնողական աշխատանքները որակով կատարվեն, ինչպես նաև համապատասխան աշխատանքներ տարվեն միջպետական ճանապարհների պահպանման և շահագործման ուղղությամբ»,-ասել է նա:
Ընդ որում, Մանուկ Վարդանյանը նշել է, որ ընթացիկ տարվա գարնանը նախարարության աշխատանքները, ցավոք սրտի, մեկնարկեցին առատ տեղումների արդյունքում հասցված վնասի վերացումից` արձանագրվել է նման 40 դեպք:
Նախարարը նաև հայտնել է, որ 2010 թվականին նախատեսվում է 432 մլն դրամ հատկացնել 7 կամուրջների ու կամրջային կառուցվածքների հիմնանորոգման համար:

28 Июнь 2010 - 09:21 AMT
Проблема устранения ущерба поврежденных в результате обильных осадков межгосударственных дорог находится под личным и строгим вниманием, как президента страны, так и премьер-министра, причем по поручению Сержа Саргсяна на устранение аварий будет выделено 3,5 млрд. драмов в течение недели. Об этом 28 июня в пресс-центре правительства РА сообщил журналистам министр транспорта и связи РА Манук Варданян. «Я взял на себя обязанность, чтобы эти средства были правильно расходованы, восстановительные работы были бы проделаны качественно, а также были осуществлены соответствующие работы по сохранности и эксплуатации межгосударственных дорог республики», – сказал он.
При этом Манук Варданян отметил, что работы министерства весной текущего года, к сожалению, были начаты с устранения ущерба, нанесенного обильными осадками, и было зафиксировано 40 случаев.
Министр также сообщил, что в 2010 году предусмотрено 432 млн. драмов для реализации капитального ремонта 7 мостов и мостовых сооружений.