28 Հունիս 2010 - 14:05 AMT
Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը (UITE) 2010 թվականի համար հայտարարել է «Իրեր տարբերակող և դասակարգող ռոբոտ» և «Գծին հետևող ռոբոտ» (Line Tracking) մրցույթների գրանցում:Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին UITE մամլո ծառայությունից, մրցույթներն անցկացվում են ArmRobotics ռոբոտների բաց առաջնության շրջանակներում, դրան կարող են մասնակցել դպրոցականներն ու մինչև 21 տարեկան ուսանողները: Հայտերի ներկայացման վերջնական ժամկետը 2010 թվականի օգոստոսի 6-ն է: Մրցույթների եզրափակիչ փուլը կկայանա 2010 թվականի վերջին:
ArmRobotics ռոբոտների բաց առաջնությունը, որը կազմակերպվում է Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միության կողմից, առաջին անգամ Հայաստանում անցկացվեց 2008 թվականին:

Союз предприятий информационных технологий (UITE) объявил регистрацию участников конкурсов роботов – “Робот, следующий по линии” (Line Tracking) и «Конкурс роботов, распознающих предметы по цвету и размеру». Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе UITE, конкурсы проводятся в рамках открытого первенства роботов ArmRobotics, в нем смогут принять участие школьники и студенты в возрасте до 21 года.
Конечный срок подачи заявок – 6 августа 2010 года. Финал конкурсов состоится в конце 2010 года.
Первенство ArmRobotics, организованное Союзом предприятий информационных технологий (UITE) впервые было проведено в Армении в 2008 году.