30 Հունիս 2010 - 09:42 AMT
Հայաստանը մեծ ֆինանսական հնարավորություններ չունի, և բնականաբար մեծ ծրագրերն իրագործվում են միջազգային վարկերի հաշվին, ինչը դինամիկ գործընթաց է, Երևանում մամլո ասուլիսում լրագրողներին ասել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր, տնտեսական հարցերով խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վարդան Բոստանջյանը` մեկնաբանելով Հայաստանի համար ԱՄՀ կողմից 394.8 դոլար արժողությամբ երկու եռամյա վարկային համաձայնագրերը:
Նրա խոսքերով, համաձայն օրենքի, բյուջեի դեֆիցիտը չի կարող գերազանցել 7.5 տոկոսը, և մինչև այդ մակարդակը կարող են կիրառվել նման միջոցներ: «Այդ միջոցների ծախսը ցույց կտա բյուջեի մուտքերը: Նման միջոցների օգտագործման մեջ դատապարտելի ոչինչ չկա»,- ասել է նա:

30 Июнь 2010 - 09:42 AMT
У Армении нет больших финансовых возможностей, и естественно большие программы реализуются за счет международных кредитов, что является динамичным процессом, сказал журналистам на пресс-конференции в Ереване депутат парламентской фракции партии «Процветающая Армения», заместитель председателя парламентской комиссии по экономическим вопросам Вардан Бостанджян, комментируя одобренные Международным валютным фондом два 3-летних кредитных соглашения для Армении в размере $394,8.
По его словам, согласно закону, дефицит бюджета не может превысить 7,5%, и до этого уровня могут быть использованы подобные средства. «Расход этих средств покажет уровень поступлений в бюджет. В использовании подобных средств нет ничего предосудительного», – добавил он.