Հայաստանում գործազրկության մակարդակն ընթացիկ տարվա հունվար-մայիսին կազմել է 7.1 տոկոս 2009-ի հունվար-մայիսի 6.7 տոկոսի փոխարեն: Ինչպես հայտնում է ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, «Զբաղվածության պետական ծառայություն» գործակալության կողմից պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը կազմել է 84.6 հազար մարդ: Տնտեսապես ակտիվ բնակչության թիվը 2010-ի հունվար-մայիսին կազմել է 1184.1 հազար մարդ, որոնցից զբաղված են 1099.5 հազար հոգին:
Բացի դրանից, մայիսի 31-ի դրությամբ Հայաստանում աշխատուժի պաշտոնական պահանջարկը կազմել է 1002 մարդ կամ 86 գործազուրկ 1 թափուր տեղի համար:
Մայիսի վերջի դրությամբ գործազուրկների ընդհանուր թվից նպաստ է ստացել 25.4 հազար մարդ 2009-ի նույն շրջանի 22.3 հազարի փոխարեն: Ամսական նպաստի միջին չափսը կազմել է 16 336 դրամ 2009-ի մայիսի 16 456-ի փոխարեն:

Уровень безработицы в Армении в январе-мае текущего года составил 7,1% против 6,7% в январе-мае 2009 года. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, число официально зарегистрированных агентством “Государственная служба занятости” безработных составило 84,6 тыс. человек. При этом общее число экономически активного населения в январе-мае 2010 года составило 1184,1 тыс. человек, из них заняты 1099,5 тыс. человек.
Кроме того, по состоянию на 31 мая официальный спрос на рабочую силу в Армении составлял 1002 человек или 86 безработных на 1 вакантное место.
По состоянию на конец мая из общего числа безработных пособие получали 25,4 тыс. человек против 22,3 тыс. человек на конец мая 2009 года. Средний размер ежемесячного пособия составил 16336 драмов против 16456 драмов в мае 2009 года.