Առաջին անգամ Երևանում մեկնարկել է AUTO SHOW EXPO-2010 ցուցահանդեսը, որը կանցնի հուլիսի 3-5-ը: «Ցուցահանդեսն արդյունաբերական բնույթ չի կրում, սակայն այն թույլ կտա Երևանի բնակիչներին ծանոթանալ համաշխարհային մեքենաշինության նմուշներին, Հայաստանի ավտոշուկային»,-ցուցահանդեսի բացմանն ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության առևտրի ու արդյունավետ շուկաների վարչության պետ Գագիկ Քոչարյանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է ասել Auto group ընկերության («Կարկոմավտո», «Մուրան») մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Աննա Քեշյանը, այս ցուցահանդեսը մի փոքր «աղքատ է», սակայն այն չափազանց կարևոր է, քանի որ Հայաստանում ավտոմեքենաների մեծ պահանջարկ կա և զարգացման մեծ հեռանկարներ:
«Հայաստանի պես նման փոքր շուկայի համար երկրում բավականաչափ ներկայացված են մեքենաշինության հայտնի բրենդերը: Միայն մեր ընկերությունը 15 բրենդ է ներկայացնում»,-ասել է նա: Աննա Քեշյանը գտնում է, որ ոլորտի բոլոր ներկայացուցիչները պետք է նպաստեն նման ցուցահանդեսների կազմակերպմանը Հայաստանում` միջազգային մակարդակին հասնելու համար: «Ցավոք, նման ցուցահանդես առաջին անգամ է կազմակերպվում Հայաստանում, այն դեպքում, երբ մյուս երկրներում դրանք վաղուց են կազմակերպվում և հարուստ ու վառ շոուներ են»,-հավելել է նա:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են օրիգինալ ու բացառիկ ավտոցուցանմուշներ: Հիմնական թեմատիկ բաժիններն են ավտոսրահը, մոտոսրահը, տեխնիկական սպասարկումը, ավտոտյունինգը, ավտոմեքենաների վարձույթը, պահեստամասերը, ավտոքիմիան, տրանսպորտը, բեռնափոխադրումները, ուղևորափոխադրումները, ավտոսպասարկումը, ավտովարկավորումը:

3 Июль 2010 - 09:49 AMT
Впервые в Ереване открылась выставка AUTO SHOW EXPO-2010, которая пройдет с 3 по 5 июля. «Данная выставка, конечно, не несет промышленный характер, но она позволит жителям Еревана познакомиться с мировой автомобильной промышленностью, с их представительствами в Армении и с автомобильным рынком Армении», – сказал на открытии выставки начальник управления торговли и эффективных рынков Министерства экономики Армении Гагик Кочарян.
Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net руководитель отдела маркетинга компании Auto group («Каркомавто», «Муран») Анна Кещян, данная выставка немного «бедна», но она очень важна, так как в Армении есть большой спрос на автомобили и у сферы огромные перспективы развития.
«Для такого маленького рынка как Армения в стране представлены достаточно много брэндов. Только наша компания представляет 15 автомобильных брэндов», – сказала она. Анна Кещян считает, что все представители сферы должны содействовать организации подобных выставок в Армении, чтобы довести ее до международного уровня. «К сожалению, данная выставка проходит впервые в Армении, в то время как в других странах они проходят давно и являются самими богатыми и красочными шоу, где представлены практически все всемирно известные марки авторынка», – добавила она.
На автомобильной экспозиции представлены оригинальные и эксклюзивные авто-экспонаты. Основными тематическими разделами выставки являются: автосалоны, мотосалоны, техническое обслуживание, автотюнинг, автомобили в аренду, аэрография, автозапчасти, автохимия и косметика, транспорт, грузоперевозка, пассажирские, перевозки, автострахование, автокредитование.