Վրաստանի վարչապետ Նիկոլոզ Գիլաուրին հուլիսի 2-ին հերքել է ընդդիմադիր պատգամավորների այն պնդումները, թե Վրաստանի տարածքով անցնող գազատարը վաճառվելու է, հաղորդում է «Նովոստի-Գրուզիա» գործակալությունը: Վրաստանի խորհրդարանի իրավական հարցերի կոմիտեն պատրաստել է այն օբյեկտների ցանկը, որոնք չեն կարող վաճառվել, որտեղ չի ընդգրկվել մայրուղային գազատարը: Դրա հիման վրա ընդդիմադիրները գտնում են, որ կառավարությունը մտադիր է վաճառքի հանել այն:
Գիլաուրին ասել է, որ «որոշ ժամանակ անց Լոնդոնի բորսայում կարող է վաճառքի հանվել գազատարի բաժնետոմսերի 10-15 տոկոսը»:
Իր հերթին նախագծի հեղինակ, իրավական կոմիտեի նախագահ Պավլե Կուբլաշվիլին հայտարարել էր, որ «պատճառ չի տեսնում, թե ինչու այդ գազատարը ևս պետք է ցուցակում ընդգրկվի»: Պատգամավորը գտնում է, որ «մասնավոր ընկերությունը ավելի լավ կկառավարի մայրուղին, որն անցնում է Վրաստանի տարածքով»:

3 Июль 2010 - 09:53 AMT
Премьер-министр Грузии Николоз Гилаури, выступая 2 июля в парламенте страны, опроверг утверждения депутатов от оппозиции о планируемой продаже магистрального газопровода, проходящего через территорию Грузии, сообщает "Новости-Грузия".
Парламентский юридический комитет подготовил проект документа, который предусматривает новый перечень объектов, не подлежащих приватизации, в который не вошел магистральный газопровод. На основании этого оппозиционные депутаты считают, что правительство планирует продажу данной магистрали.
Гилаури опроверг мнения депутатов и заявил, что не намечается продажа всей магистрали. "Возможно, что через неопределенный промежуток времени 10-15% акций газопровода будут вынесены на лондонскую биржу", – отметил Гилаури.
Со своей стороны автор проекта, председатель юридического комитета парламента Павле Кублашвили заявил, что "не видит причин быть газопроводу в этом перечне". Депутат считает, что "частная компания будет лучше управлять магистралью, которая идет из России в Армению, и проходит через территорию Грузии".