7 Հուլիս 2010 - 12:07 AMT
2010 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին Հայաստանի բանկային համակարգով ֆիզիկական անձանց փոխանցվել են $479.9 մլն-ի չափով դրամական միջոցներ: Ինչպես հաղորդվում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամսյա տեղեկատուի մեջ, այդ ցուցանիշը 2009 թվականի նույն շրջանի համեմատ աճել է 4.2%-ով կամ $19.2 մլն-ով:
Ընդ որում, փոխանցումների ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից` $308 մլն, այնուհետև ԱՄՆ-ն է` $48.1 մլն և Գերմանիան` $8.6 մլն: Թուրքիան դեպի Հայաստան իրականացված փոխանցումների ծավալով իններորդ տեղում է $957 հազ. ցուցանիշով:
Բացի դրանից, հաշվետվության շրջանում Հայաստանից արտասահման կատարված փոխանցումների ծավալն աճել է 17.3%-ով` կազմելով $244.3 մլն` համեմատած 2009 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին գրանցված $208.4 մլն-ի հետ: Հունվար-մայիս ամիսներին եկամուտների մաքուր ներհոսքը կրճատվել է 6.6%-ով և կազմել $235.5 մլն` համեմատած 2009 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին գրանցված $252.3 մլն-ի հետ:

7 Июль 2010 - 12:07 AMT
В январе-мае 2010 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $479,9 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 4,2% или на $19,2 млн.
При этом самый большой объем переводов был осуществлен из России – $308 млн., далее следует США – $48,1 млн. и Германия $8,6 млн. Турция по объему осуществленных в Армению трансфертов находится на девятом месте с показателем в $957 тыс.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 17,3%, составив $ 244,3 млн. против $ 208,4 млн. в январе-мае 2009 года. Чистый приток поступлений в январе-мае сократился на 6,6% и составил $ 235,5 млн. против $ 252,3 млн. в январе-мае 2009 года.