9 Հուլիս 2010 - 11:35 AMT
Հուլիսի 6-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերը գնել են 60,060,415 ԱՄՆ դոլարª 367.54 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառել 60,216,089 ԱՄՆ դոլարª 368.88 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց` միջին փոխարժեքով:
NASDAQ OMX ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 10,800,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառքª 365.97 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 700,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառքª 368.8 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 28-ից հուլիսի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում դրամով բանկերի տրամադրած վարկերի ծավալը կազմել է 17.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրած վարկերի ծավալըª 65.2 մլն ԱՄՆ դոլար: Այս մասին հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

9 Июль 2010 - 11:35 AMT
С 6 по 9 июля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 60,060,415 долларов США по 367.54 драмов/1 доллар США и продано 60,216,089 долларов США по 368.88 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 10,800,000 долларов США по 365.97 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 700,000 по 368.8 драмов/1 доллар США.
С 28 июня по 4 июля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 17,4 млрд. драм, а долларовых кредитов – 65,2 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.