Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանը հուլիսի 12-ին, Միացյալ Թագավորության արդար առևտրի գրասենյակի գլխավոր տնօրեն, Մրցակցության միջազգային ցանցի (ՄՄՑ) նախագահ Ջոն Ֆինգլթոնի հրավերով կմեկնի Լոնդոն` մասնակցելու ՄՄՑ անդամ մարմինների արդյունավետությանը նվիրված աշխատաժողովին:
Մրցակցության միջազգային ցանցի անդամ երկրների մրցակցային մարմինների ղեկավարների աշխատանքային հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է քննարկել մրցակցության պաշտպանությանն ուղղված աշխատանքներում առաջ եկած և զարգացմանը խոչընդոտող խնդիրները:
Երկօրյա աշխատաժողովի ավարտին, հուլիսի 14-ին ՀՀ ՏՄՊՊՀ նախագահ Արտակ Շաբոյանը կմասնակցի նաև «Համաշխարհային մրցակցային քաղաքականության զարգացումները» թեմայով համաժողովին:
Համաժողովի ընթացքում փորձառու մասնագետների և պետական պաշտոնյաների մասնակցությամբ կներկայացվեն Եվրամիությունից և ԱՄՆ-ից դուրս գտնվող պետություններում մրցակցային քաղաքականության զարգացման մակարդակն ու առկա խնդիրները:

9 Июль 2010 - 13:47 AMT
Председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Артак Шабоян по приглашению директора британского Управления по добросовестной конкуренции, председателя Международной конкурентной сети (ICN) Джона Финглтона 12 июля посетит Лондон, где он примет участие в семинаре, посвященном эффективности работы членов ICN.
Как сообщает пресс-служба ГКЗЭК, в ходе встречи будут обсуждены проблемы, возникающие в ходе работ по защите экономической конкуренции и препятствующие продвижению этих работ. К концу двухдневного семинара, 14 июля, Артак Шабоян примет участие также в конференции на тему «Развитие мировой конкурентной политики».
При участии опытных экспертов и государственных чиновников будут представлены уровень и проблемы развития конкурентной политики в странах, не входящих в ЕС.