10 Հուլիս 2010 - 08:44 AMT
Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 12-րդ նիստը կանցկացվի այս տարի ՌԴ-ում
Տեղի է ունեցել Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահներ Տիգրան Սարգսյանի և Իգոր Լևիտինի հանդիպումը
Հանդիպման ընթացքում Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահներ Տիգրան Սարգսյանը և Իգոր Լևիտինը քննարկել են Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի վերջին` 11-րդ լիագումար նիստի արձանագրության կետերի կատարման ընթացքը։ Նշվել է, որ hանձնաժողովի 12-րդ լիագումար նիստն անցկացվելու է այս տարի Ռուսաստանի Դաշնությունում։
Հանդիպման ավարտին ՀՀ վարչապետը և ՌԴ տրանսպորտի նախարարը ստորագրել են արձանագրություն քննարկման արդյունքների հիման վրա, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը։

10 Июль 2010 - 08:44 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял сопредседателя армяно-российской межправительственной комиссии по вопросам экономического сотрудничества, министра транспорта РФ Игоря Левитина. Как сообщает пресс-служба правительства РА, в ходе встречи сопредседатели межправкомиссии обсудили процесс выполнения протокольных пунктов 11 заседания комиссии. Было отмечено, что 12 заседание межправкомиссии пройдет в текущем году в РФ.
По окончанию встречи премьер-министр РА и министр транспорта РФ подписали протокол на основе итоговых обсуждений.