Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարար Գերասիմ Ալավերդյանը խոստանում է, որ մեկ շաբաթից կնվազեն մրգերի և բանջարեղենի գները: Հուլիսի 13-ին Երևանում մամլո ասուլիսում նախարարն ասել է, որ մրգերի և բանջարեղենի բարձր գները պայմանավորված են անբարենպաստ բնակլիմայական պայմաններով, որի պատճառով Հայաստանում բերաքահավաքն ուշացել է 25-30 օրով: «Մենք դեռ չենք հավաքել դաշտերի բերքը, իսկ վաճառում է ջերմոցային կամ ներկրված միրգն ու բանջարեղենը»,- ասել է նա:
Միաժամանակ, Գերասիմ Ալավերդյանը հավաստիացրեց, որ անհրաժեշտ է համբերությամբ զինվել, և շատ շուտով կնկատվի գների անկման միտում:

13 Июль 2010 - 06:35 AMT
Министр сельского хозяйства Армении Герасим Алавердян обещает понижение цен на овощи и фрукты через неделю или 10 дней. Как пояснил глава министерства журналистам 13 июля в Ереване, высокие цены на овощи и фрукты обусловлены неблагоприятными природно-климатическими условиями, в силу чего в Армении опоздали со сбором урожая на 25-30 дней. «Мы еще не собрали урожай с наших полей, а в продажу поступают парниковые или импортированные овощи и фрукты», – сказал он.
Вместе с тем Герасим Алавердян заверил, что необходимо запастись терпением, и очень скоро будет отмечена тенденция в сторону понижения цен.