Euromoney 2010 Գերազանցության Մրցանակը շնորհվել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանին, որպես տարվա լավագույն բանկ Հայաստանում: Մրցանակը շնորհվել է 2010թ. հուլիսի 8-ին Լոնդոնում կայացած հանդիսավոր արարողության ժամանակ:
«Զգացված ենք, որ Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի նվիրումը Հայաստանին արժանանում է բարձր գնահատականի ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ միջազգային ասպարեզում»,-ասել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի Գլխավոր Գործադիր Տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆորդը:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Խմբին ընդհանուր առմամբ շնորհվել է 20 մրցանակ, այդ թվում Զարգացող շուկաների լավագույն բանկ և Անհատների կարողության կառավարման լավագույն բանկ:
Euromoney-ն մեկնաբանել է «Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն այն բացառիկ կազմակերպություններից է, որ կարող է իրեն իրապես համաշխարհային զարգացող շուկաների բանկ կոչել` նպաստելով զարգացող շուկաներում կապիտալի շրջանառությանը և միաժամանակ որպես միջնորդ ամուր դիրքավորված լինելով աշխարհի ամենադինամիկ ֆինանսական աճ ունեցող շուկաներից մեկում, հավելելով, «Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն ամբողջ աշխարհում համապարփակ ծառայություններ է տրամադրում իր հաճախորդներին` ավելի արդյունավետ, քան իր մրցակիցները:
Euromoney Գերազանցության մրցանակը ներառում է բանկային և կապիտալի շուկաների 25 համաշխարհային մրցանակ, ինչպես նաև 100 երկրներում լավագույն բանկերը և արժեթղթերի կառավարման կառույցները: Բոլոր մրցանակները նպատակ ունեն գնահատելու այն կազմակերպությունները, որոնք շուկայում հանդես են գալիս բարձրակարգ ծառայությունների մատուցմամբ, նորարարությամբ և փորձառությամբ:

Журнал Euromoney присвоил «Премию Превосходства» ЗАО «HSBC Банк Армения», как самому лучшему банку в Армении в 2010 году.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, официальная церемония вручения премии прошла 8 июля в Лондоне. «Мы очень тронуты, что HSBC Банк Армения удостоился высокой оценке не только в Армении, но и на международной арене», – сказала генеральный исполнительный директор банка Астрид Клиффорд.
В целом же группа HSBC была удостоена 20 премий, в том числе, в таких номинациях, как «Лучший банк развивающихся рынков» и «Лучший банк по управлению частными возможностями».
Группа HSBC является одной из крупнейших организаций мира, предоставляющих финансовые и банковские услуги. Головной офис находится в Лондоне. Международная сеть HSBC представлена в 86 странах мира и насчитывает более 10 000 офисов.
«HSBC Bank plc» владеет 70% пакета акций ЗАО «HSBC Банк Армения», который начал действовать в Армении с 1996 года.