Հուլիսի 13-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 77,319,365 ԱՄՆ դոլար` 364.49 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 78,251,032 ԱՄՆ դոլար` 366.1 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,935,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 364.08 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 400,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 363.59 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հուլիսի 5-11-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 13.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 34.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 13 по 16 июля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 77,319,365 долларов США по 364.49 драмов/1 доллар США и продано 78,251,032 долларов США по 366.1 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 17,935,000 долларов США по 364.08 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 400,000 по 363.59 драмов/1 доллар США.
С 5 по 11 июля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 13,6 млрд. драм, а долларовых кредитов – 34,3 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.