19 Հուլիս 2010 - 05:49 AMT
UNISTREAM համակարգի միջոցով դրամակն փոխանցումների քանակն ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում կազմել է 2,75 մլն դոլար` 7-տոկոսանոց աճ ցուցադրելով նախորդ տարվա առաջին կիսամյակի համեմատ: Ամփոփելով համակարգի գործունեության արդյունքները, UNISTREAM-ի փորձագետները նշում են նաև, որ գործարքների ծավալը հունվար-հուլիսին աճել է 2 տոկոսով` հասնելով 1,58 մլրդ դոլարի: Այս մասին ասվում է PanARMENIAN.Net-ի ստացած «Յունիբանկ» ՓԲԸ-ի մամլո հաղորդագրության մեջ:
Մեկնաբանելով առաջին կիսամյակի արդյունքները` համակարգի գլխավոր տնօրեն Սուրեն Հայրիյանը նշեց, որ UNISTREAM-ի գործունեությունը ներառված է հետաքրքիր ներդրումային նախագծերի մեջ, որոնք կապված են գործունեության ընդլայնման հետ: «Հունիսի ավարտին համակարգի շրջանակներում գործում էր 198 000 կետ` ներառյալ տերմինալների ցանցը: Ընդ որում UNISTREAM-ի գործընկերների թիվը հասնում է 320-ի, ինչը լրացուցիչ նախադրյալներ է ստեղծում երկրորդ կիսամյակում հաջող առաջընթացի համար»,-ասել է նա:
UNISTREAM-ի շրջանակներում է իրականցվում հայկական շուկայի դրամական փոխանցումների շուրջ 50 տոկոսը:
UNISTREAM համակարգով դրամական փոխանցումներն իրականացվում են «Յունիբանկի» բոլոր 33 բաժանմունքներում: UNISTREAM-ը հունիսից 0,45 տոկոսով նվազեցրել է այն դրամական փոխանցումների համար գանձվող սակագները, որոնց գումարը գերազանցում է 3000 դոլարը, եվրոն կամ 100 000 ռուսական ռուբլին: Այդ գումարը չգերազանցող փոխանցումների սակագինը 1 տոկոս է: Եթե ՌԴ-ից դրամական փոխանցումն իրականացվում է հայկական դրամով, ապա փոխանցման սակագինը , անկախ գումարից, կազմում է 0,35 տոկոս: Այս սակագները գործում են «Յունիստրիմ» բանկի և «Յունիաստրում բանկի» սպասարկման կետերի միջև:

19 Июль 2010 - 05:49 AMT
Число переводов, обработанных международной системой денежных переводов UNISTREAM в первом полугодии текущего года составило 2,75 млн., продемонстрировав 7%-ый рост в сравнении с аналогичным периодом прошлого года. Подводя итоги работы системы в первом полугодии, эксперты UNISTREAM также отмечают, что объем транзакций в январе-июне вырос на 2%, выйдя на уровень в $1,58 млрд. Об этом говорится в сообщении, предоставленном PanARMENIAN.Net пресс-службой ЗАО «Юнибанк».
Комментируя результаты первого полугодия, гендиректор системы Сурен Айриян отметил, что деятельность UNISTREAM включила многие интересные интеграционные проекты, связанные с расширением продуктового ряда. “На конец июня система вышла, оперируя 198 000 пунктами, включая терминальную сеть. При этом число партнеров UNISTREAM составляет на данный момент 320, что дает дополнительные предпосылки для успешного продвижения во втором полугодии”,- сказал он.
На долю UNISTREAM в Армении приходится около 50%-ов армянского рынка денежных переводов. Переводы по системе UNISTREAM в Армении осуществляются во всех 33 филиалах “Юнибанка”. С июня UNISTREAM снизила тарифы до 0,45% на денежные переводы, размер которых превышает 3 000 USD, EUR или 100 000 российских рублей. Переводы, сумма которых составляет до 3 000 USD, EUR или 100 000 российских рублей, осуществляются по тарифу 1%. Если денежный перевод из России отправляется в драмах РА, то тариф на перевод, вне зависимости от суммы перевода, составляет 0,35%-ов. Данные тарифы действуют, если переводы осуществляются между собственными пунктами обслуживания КБ "ЮНИСТРИМ" и КБ "ЮНИАСТРУМ БАНК" в России и ЗАО "ЮНИБАНК" в Армении.