20 Հուլիս 2010 - 11:40 AMT
Վիճակագրական տվյալների համաձայն, Հայաստանում 2010 թ. առաջին կիսամյակում, 2009 թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ, անվանական միջին ամսական աշխատավարձը ավելացել է 7,9 տոկոսով` կազմելով 103 900 դրամ: ՀՀ վիճակագրական ծառայությունը հայտնում է, որ ամսական կտրվածքով աշխատավարձի մակարդակը բարձրացել է 1,1 տոկոսով:
Բյուջետային հիմնարկություններում աշխատավարձը բարձրացել է 4,9 տոկոսով` կազմելով 84,563 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային հիմնարկություններում աճել է 9,8 տոկոսով` կազմելով 130 810 դրամ:
Միևնույն ժամանակ Հայաստանում 2010 թ. հունիսի վերջին պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը, 2009 թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ, աճել է 0,8 տոկոսով, կազմելով 84 800 մարդ: Ընդ որում, ամսական կտրվածքով գործազուրկների թիվն ավելացել է 0,1 տոկոսով:

20 Июль 2010 - 11:40 AMT
По оперативным статистическим данным в первом полугодии 2010 года среднемесячная номинальная заработная плата в Армении увеличилась на 7,9% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, составив 103 900 драмов. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, при этом в месячном разрезе уровень заработной платы увеличился на 1,1%.
Заработная плата в бюджетных организациях выросла на 4,9%, составив 84 563 драмов, а во внебюджетных организациях выросла на 9,8%, составив 130 810 драмов.
В то же время число официально зарегистрированных безработных в Армении на конец июня 2010 года по сравнению с аналогичным периодом 2009 года увеличилось на 0,8%, составив 84 800 человек. При этом в месячном разрезе число безработных увеличилось на 0,1%.