Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը Հարավային Կովկասի ավագ տնտեսագետ Պեդրո Ռոդրիգեսի գլխավորությամբ։
Ինչպես հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է արվել Հայաստանի «Ընդերքի մասին» օրենսգրքի կատարելագործման հարցերին։ Մասնավորապես, քննարկվել են հանքարդյունաբերության ոլորտում առաջարկվող հարկման ռեժիմի մանրամասներ։
Ընդգծելով հարցի կարևորությունը` վարչապետը հանձնարարել է ստեղծել աշխատանքային խումբ շահագրգիռ գերատեսչությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:

21 Июль 2010 - 11:29 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял делегацию Всемирного банка во главе с ведущим экономистом по вопросам стран Южного Кавказа Педро Родригесом.
Как сообщает пресс-служба правительства, в ходе встречи были обсуждены вопросы усовершенствования кодекса РА о недрах. В частности, стороны коснулись деталей предлагаемого режима налогообложения в горнодобывающей промышленности.
Подчеркнув важность вопроса, глава правительства поручил создать рабочую группу с участием представителей заинтересованных ведомств.