22 Հուլիս 2010 - 14:02 AMT
Հուլիսի 22-ին ՀՀ կառավարությունը համաձայնություն է տվել ՀՀ և ԱՄՆ կառավարությունների միջև կնքված թմրադեղերի հսկողության և իրավապահ ոլորտում համագործակցության նամակ-համաձայնագրում 11-րդ փոփոխությունը կատարելու արձանագրության կնքման առաջարկությանը։
Նամակ-համաձայնագիրը կնքվել է 2001թ. հունիսի 11-ին, և ԱՄՆ կառավարությունը ՀՀ իրավապահ մարմինների հնարավորությունների զարգացման նպատակով հատկացրել է շուրջ 11 մլն դոլարի աջակցություն։
Արդյունավետ համագործակցության զարգացմանն է ուղղված նաև ստորագրվելիք 11-րդ լրացումը, որով նախատեսվող աջակցության համար ԱՄՆ կառավարությունը հատկացնում է 2.9 մլն դոլար։

22 Июль 2010 - 14:02 AMT
Правительство Армении на заседании 22 июля дало согласие на предложение о подписании протокола о внесении 11-го изменения в заключенное между правительствами РА и США письмо-соглашение о сотрудничестве в сфере контроля за наркотиками и в правоохранительной сфере.
Письмо-соглашение было заключено 11 июня 2001 года. Правительство США с целью развития возможностей правоохранительных органов РА выделило помощь на сумму около 11 млн. долларов. На развитие результативного сотрудничества направлено и намеченное к подписанию 11-е дополнение, в соответствии с которым правительство США выделит помощь на сумму 2.9 млн. долларов.