Հուլիսի 19-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 56,538,410 ԱՄՆ դոլար` 363.49 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 55,792,822 ԱՄՆ դոլար` 365.02 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 6,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 365.77 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 700,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 366.95 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հուլիսի 12-18-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 15.5 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 38.5 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

23 Июль 2010 - 12:42 AMT
С 19 по 23 июля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 56,538,410 долларов США по 363.49 драмов/1 доллар США и продано 55,792,822 долларов США по 365.08 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 6,750,000 долларов США по 365.77 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 700,000 по 366.95 драмов/1 доллар США.
С 12 по 18 июля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 15,5 млрд. драм, а долларовых кредитов – 38,5 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.