2010 թ. առաջին կիսամյակում «Զվարթնոց» օդանավակայանից ուղևորափոխադրումների ծավալը կազմել է 647 000 մարդ, 2009 թ. հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում 583 500 մարդու համեմատ, հաղորդում է Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամլո ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում վայրէջք կատարած ուղևորների թիվը 300 300 է, 2009 թ. հունվար-հունիս ամիսներին մուտք գործած 274 300-ի դիմաց: Վեց ամսվա ընթացքում մեկնածների թիվը 347 600-ից ավելի էր 2009 թ. նույն ժամանակահատվածում մեկնած 309 200-ի համեմատ:
2010 թ. առաջին կիսամյակում «Զվարթնոց» օդանավակայանով երկիր ներմուծվել է 2493 տոննա բեռ, 2009 թ. նույն ժամանակահատվածի 2237 տոննայի փոխարեն: Միևնույն ժամանակ, հաշվետու ժամանակահատվածում դուրս է տարվել 1579 տոննա բեռ, 2009 թ. նույն ժամանակահատվածում փոխադրված 1267 տոննա բեռի:
2010 թ. «Զվարթնոց» օդանավակայանի թռիչքներն ու վայրէջքները 4279 են եղել, 2009 թ. նույն ժամանակահատվածում 3742-ի դիմաց:

28 Июль 2010 - 10:22 AMT
За первое полугодие 2010 года объем пассажироперевозок через аэропорт «Звартноц» составил более 647 000 человек
За первое полугодие 2010 года объем пассажироперевозок через аэропорт «Звартноц» составил более 647 000 человек, против 583 500 человек за январь-июнь 2009 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
Число прибывших за указанный период пассажиров составило более 300 300 человек против 274 300 человек за январь-июнь 2009 года. Число отбывших за шесть месяцев пассажиров составило более 347 600 человек против 309 200 человек за аналогичный период 2009 года.
За первое полугодие 2010 года через «Звартноц» в страну было ввезено 2493 тонны против 2237 тонн за аналогичный период прошлого года. При этом за отчетный период вывезено 1579 тонн грузов против1267 тонн в аналогичный период 2009 года.
Число взлетов-посадок через «Звартноц» за январь-июнь 2010 года составило 4279 против 3742 за аналогичный период 2009 года.