2010 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին Հայաստանում արտադրվել է 5 մլն լիտր կոնյակ, ինչը 38,2 տոկոսով ավելի է 2009 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ: Ինչպես հայտնում է Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն ժամանակահատվածում երկրում արտադրվել է 4 մլն լիտր օղի, ինչը քիչ է 2009-ի հունվար-հունիս ամիսների ցուցանիշից 26,1 տոկոսով:
Բացի այդ, 2010 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին արտադրվել է 2 մլն լիտր գինի 2009-ի նույն ժամանակահատվածի 1,5 մլն լիտրի դիմաց (ինչն ավելի է 32,3 տոկոսով):
Նույն ժամանակաշրջանում երկրում արտադրվել է 7 մլն լիտր գարեջուր, ինչը 55,5 տոկոսով ավելի է, քան 2009-ի հունվար-հունիս ամիսներին: Շամպայն գինիների արտադրությունն աճել է 40.3 տոկոսով և կազմել է 98,6 հազար լիտր:
Ոչ ալկոհոլային ըմպելիքների արտադրությունը հունվար-հունիսին կրճատվել է 1,4 տոկոսով` կազմելով 16,3 մլն լիտր:

2 Август 2010 - 08:30 AMT
В январе-июне 2010 года в Армении было произведено 5 млн. литров коньяка, что на 38,2% больше показателя аналогичного периода 2009 года. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 4 млн. литров водки, что меньше показателя января-июня 2009 года на 26,1%. Кроме того, в январе-июне 2010 года было произведено 2 млн. литров вина, против 1,5 млн. литров в тот же период 2009 года (больше на 32,3%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 7 млн. литров пива, что на 55,5% больше, чем в январе-июне 2009 года. Производство шампанских вин выросло на 40,3%, составив 98,6 тыс. литров. Производство безалкогольных напитков в январе-июне сократилось на 1,4%, составив 16,3 млн. литров.