3 Օգոստոս 2010 - 11:02 AMT
Օգոստոսի 3-ին Հայաստանի կառավարությունում տեղի է ունեցել «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Այս մասին հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
«Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման կազմակերպության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ֆելիքս Փիրումյանը խորհրդի անդամներին է ներկայացրել «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Աշտարակ-Գյումրի ճանապարհահատվածի «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատում» փաստաթուղթը Ասիական զարգացման բանկի ու ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության կայքերում hրապարակելու մասին։ Փաստաթղթի վերաբերյալ հնչեցված առաջարկություններն ու դիտողությունները ներառելուց հետո, այն կներկայացվի հանրային քննարկման։
Օրակարգի համաձայն, հաստատվել է նաև «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման կազմակերպություն» ՊՈԱԿ-ի 2010 թվականի պահպանման ծախսերի նախահաշիվը։

3 Август 2010 - 11:02 AMT
В правительстве Армении состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционной программы дорожного коридора “Север-Юг”, которое вел премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
Главный исполнительный директор организации по реализации инвестиционной программы дорожного коридора “Север-Юг” Феликс Пирумян представил членам Совета информацию о публикации документа “Оценка воздействия на окружающую среду” участка дороги Аштарак-Гюмри инвестиционной программы дорожного коридора “Север-Юг” на сайте Азиатского банка развития и Министерства транспорта и связи РА. После включения в документ представленных замечаний и предложений он будет вынесен на общественное обсуждение.
В соответствии с повесткой дня была также утверждена смета расходов на содержание ГНКО “Организация по реализации инвестиционной программы дорожного коридора “Север-Юг” на 2010 год.