5 Օգոստոս 2010 - 12:56 AMT
2010 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին մասնավոր դրամական փոխանցումների ծավալը կազմել է 616,9 մլն դոլար
2010 թվականի հունվար-հունիսին Հայաստան մասնավոր դրամական փոխանցումների ծավալը կազմել է 616,9 մլն դոլար: Ըստ Կենտրոնական բանկի ամենամսյա տեղեկատուի, այդ ցուցանիշը ավելացել է 3 տոկոսով 2009-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ կամ 17,7 մլն դոլարով: Ընդ որում, փոխանցումների ամենամեծ ծավալը կատարվել է Ռուսաստանից` 402,7 մլն դոլար, ԱՄՆ-ից` 61,8 մլն դոլար և Գերմանիայից` 10,1 մլն դոլար: Հայաստան իրականացվող փոխանցումների ծավալով Թուրքիան իններորդ տեղում է 1128 հազար դոլար ցուցանիշով:
Բացի այդ, հաշվետու ժամանակաշրջանում 20,3 տոկոսով աճել են Հայաստանից արտերկիր իրականացվող փոխանցումները` կազմելով 311,7 մլն դոլար 2009-ի հունվար-հուլիսի 259,2 մլն դոլարի դիմաց: Փոխանցումների ներհոսքը հունվար-հունիս ամիսներին կրճատվել է 10,2 տոկոսով և կազմել է 305,2 մլն դոլար 2009-ի հունվար-հունիս ամիսների 340 մլն դոլարի դիմաց:

5 Август 2010 - 12:56 AMT
В январе-июне 2010 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $616,9 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 3% или на $17,7 млн.
При этом самый большой объем переводов был осуществлен из России – $402,7 млн., далее следуют США – $61,8 млн. и Германия – $10,1 млн. Турция по объему осуществленных в Армению трансфертов находится на девятом месте с показателем $1128 тыс.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 20,3%, составив $ 311,7 млн. против $ 259,2 млн. в январе-июне 2009 года. Чистый приток поступлений в январе-июне сократился на 10,2% и составил $ 305,2 млн. против $ 340 млн. в январе-июне 2009 года.