6 Օգոստոս 2010 - 14:14 AMT
Օգոստոսի 2-6-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերը գնել են 73,537,167 ԱՄՆ դոլար` 367.49 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառել 75,341,889 ԱՄՆ դոլար` 368.74 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 15,420,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 366.46 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,800,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.66 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հուլիսի 26-ից օգոստոսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի դրամով տրամադրած վարկերի ծավալը կազմել է 19.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրած վարկերի ծավալը` 41.7 մլն ԱՄՆ դոլար: Այս մասին հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

6 Август 2010 - 14:14 AMT
Со 2 по 6 августа на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 73,537,167 долларов США по 367.49драмов/1 доллар США и продано 75,341,889 долларов США по 368.74 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 15,420,000 долларов США по 366.46 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 2,800,000 по 367.66 драмов/1 доллар США.
С 26 июля по 1 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 19,8 млрд. драм, а долларовых кредитов – 41,7 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.