19 Օգոստոս 2010 - 13:47 AMT
ՌԴ տրանսպորտի նախարար, տնտեսական համագործակցության գծով հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի նախագահ Իգոր Լևիտինը այցելել է «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ՓԲԸ: Ընկերության մամլո ծառայությունը հաղորդում է, որ այցի ընթացքում քննարկվել են` կոնցեսիոն պայմանագրի կատարումը, կոնցեսիոների ռազմավարությունն ու ընթացիկ գործունեությունը, ՀՀ նորմատիվ իրավական բազան և հարկային ռեժիմը, ներդրումային գործունեությունը, ինչպես նաև ընկերության իրականացրած բիզնես ծրագրերը:
Տրանսպորտի նախարարը նաև հետաքրքրություն է հանդես բերել ՀԿԵ սոցանձնակազմի գործունեության հանդեպ, հատուկ ուշադրություն դարձնելով Հայաստանի երկաթուղիների համար բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների պատրաստմանը: Նա նշել է ՀԿԵ-ում նոր տեխնոլոգիաների ներդրման հաջողության և հայ երկաթուղայինների համապատասխան ուսուցման ուղղությամբ ընկերության ղեկավարության ձեռնարկած մի շարք միջոցառումների մասին:
Իգոր Լևիտինը բարձր է գնահատել 2010 թ. «ՀԿԵ» ՓԲԸ աշխատանքը, նշել է ընկերության գործունեության որակական աճը:

19 Август 2010 - 13:47 AMT
Министр транспорта РФ, председатель российско-армянской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству Игорь Левитин посетил ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога». Как сообщает пресс-служба компании, в ходе визита обсуждалось выполнение Концессионного договора, стратегия и текущая деятельность Концессионера, нормативно-правовая база и налоговый режим в РА, инвестиционная деятельность, а также бизнес-проекты, осуществляемые компанией.
Глава транспортного ведомства также выразил заинтересованность социальной составляющей деятельности ЮКЖД, особо уделив внимание подготовке квалифицированных кадров для железной дороги Армении. Он отметил успешное внедрение новейших технологий на ЮКЖД, а также комплекс мероприятий, предпринятых руководством компании для соответствующего обучения армянских железнодорожников.
Игорь Левитин дал высокую оценку работе, проделанной в ЗАО «ЮКЖД» за 2010 год, и зафиксировал рост и качественный прорыв в деятельности компании.