20 Օգոստոս 2010 - 14:11 AMT
Սեպտեմբերի 3-ից 5-ը կկայանա «ARMENIA EXPO 2010» տասներորդ առևտրա-արդյունաբերական ցուցահանդեսային ֆորումը
2010թ. սեպտեմբերի 3-ից 5-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կկայանա «ARMENIA EXPO 2010» տասներորդ ունիվերսալ տարածաշրջանային առևտրա-արդյունաբերական ցուցահանդեսային ֆորումը: Ցուցահանդեսային ֆորումը տեղի կունենա ՀՀ կառավարության պաշտոնական աջակցությամբ: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են LOGOS EXPO կազմակերպությունից, ֆորումին կմասնակցեն ավելի քան 150 կազմակերպություններ Հայաստանից, Լեռնային Ղարաբաղից, Ռուսաստանից, Բելառուսից, Իրանից, Արաբական Էմիրություններից, Գերմանիայից, Վրաստանից, Թուրքիայից, Չինաստանից, Լեհաստանից, Իտալիայից:
Ցուցահանդեսային ֆորումիհիմնական նպատակներն ուխնդիրներն են իրացման նոր շուկաների որոնումը, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավումը Հայաստանի տնտեսության մեջ, Հայաստանի տնտեսական ներուժի ներկայացումը, նոր գործընկերների որոնումը: Ֆորումից հետո «ARMENIA EXPO 2010» ցուցահանդեսի պաշտոնական տեղեկագիրքը կհրատարակվի անգլերեն և ռուսերեն լեզուներով և կբաշխվի աշխարհի ավելի քան 50 երկրներում:

3-5 сентября в Концертно-спортивном комплексе им.Карена Демирчяна в Ереване состоится десятый универсальный региональный торгово-промышленный выставочный форум «ARMENIA EXPO 2010». Выставочный форум пройдет при официальной поддержке правительства РА. Как сообщили PanARMENIAN.Net в организации LOGOS EXPO, в форуме примут участие более 150 организаций, компаний и ассоциаций из Армении, Нагорного Карабаха, России, Беларуси, Ирана, ОАЭ, Германии, Грузии, Турции, Китая, Польши, Италии.
Основные цели и задачи выставочного форума – поиск новых рынков сбыта, привлечение иностранных инвестиций в экономику Армении, демонстрация экономического потенциала в Армении, поиск новых деловых партнеров. После форума официальный каталог выставки «ARMENIA EXPO 2010» будет издан на русском и английском языках и разослан в более 50-ти стран мира.