21 Օգոստոս 2010 - 06:55 AMT
Օպերատիվ վիճակագրական տվյալների համաձայն, 2010-ի հունվար-հուլիս ամիսներին Հայաստանում միջին ամսական աշխատավարձը ավելացել է 8.6 տոկոսով 2009-ի նույն շրջանի համեմատ` կազմելով 106232 դրամ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, միաժամանակ ընթացիկ տարվա հուլիսի հետ համեմատած աշխատավարձի մակարդակը մեծացել է 7 տոկոսով:
Միաժամանակ միջին ամսական աշխատավարձը բյուջետային կազմակերպություններում աճել է 4.4 տոկոսով` կազմելով 85335 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում աճել է 11 տոկոսով` կազմելով 134486 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, Հայաստանում պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը 2010-ի հունվար-հուլիսին 2009-ի նույն շրջանի համեմատ կրճատվել է 0.8 տոկոսով` կազմելով 84000 մարդ:

По оперативным статистическим данным, в январе-июле 2010 года среднемесячная номинальная заработная плата в Армении увеличилась на 8,6% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, составив 106232 драмов. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, при этом в июле по сравнению с июнем текущего года уровень заработной платы увеличился на 7%.
При этом среднемесячная заработная плата в бюджетных организациях выросла на 4,4%, составив 85335 драмов, а во внебюджетных организациях выросла на 11%, составив 134486 драмов.
В то же время число официально зарегистрированных безработных в Армении в январе-июле 2010 года, по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, сократилось на 0,8%, составив 84000 человек. При этом в июле по сравнению с июнем число безработных сократилось на 0,9%.