21 Օգոստոս 2010 - 09:25 AMT
Երևանում սեպտեմբերի 16-17-ին տեղի կունենա խաղողագործությանը նվիրված Fruitfull Armenia գյուղատնտեսական ֆորումը
Fruitfull Armenia 6-րդ ամենամյա գյուղատնտեսական ֆորումը տեղի կունենա Երևանում սեպտեմբերի 16-17-ին: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Fruitfull Armenia ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Աննա Քրիստինա Շիրինյանը, հերթական ֆորումը կանվանվի «Հարստացնենք Հայաստանի խաղողագործությունը»: Նրա խոսքերով, ֆորումի հատուկ հյուրը կլինի աշխարհում ամենահայտնի դեգուստատոր Միշել Ռոլանը:
«Հայաստանի համար շատ կարևոր է զարգացնել այս ոլորտը և նոր տեխնոլոգիաներ կիրառել: Պետք է ապրանքանիշ ստեղծել, որը հայտնի կլինի ողջ աշխարհում: Օրինակ, Bodega del Fin del Mundo արգենտինական գինիների տնտեսությունը, 20 տարի առաջ փոխելով գինու արտադրության տեխնոլոգիան, շատ հայտնի ապրանքանիշ է դարձել: Մեր Արենին պետք է ավելի լավը լինի, և պետք է այնպես անել, որպեսզի աշխարհի ցանկացած ռեստորանում գտնվելու դեպքում կարողանաս պատվիրել մեր գինին»,- ասել է Fruitfull Armenia- ի տնօրենը:
Նա նաև կարծում է, որ արտահանման հիմնական շուկան կարող է դառնալ Ռուսաստանը, որն արգելել է Վրաստանի և Մոլդովայի գինիների ներկրումը:

21 Август 2010 - 09:25 AMT
В Ереване 16-17 сентября пройдет сельскохозяйственный форум Fruitfull Armenia, посвященный виноделию
Шестой ежегодный сельскохозяйственный форум Fruitfull Armenia пройдет в Ереване 16-17 сентября. Как сообщила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный исполнительный директор компании Fruitfull Armenia Анна Кристина Ширинян, очередной форум будет называться «Обогатим виноградарство Армении». По ее словам на форум будет приглашен один из самых известных энологов в мире Мишель Роллан, который совместно с другими экспертами будет дегустировать весь ассортимент вин, представленных армянскими виноделами на форуме. Дегустация вин пройдет в виде соревнования между 21-й компанией, производящей вино в Армении, но главной целью форума является поиск путей развития армянского виноделия.
«Для Армении очень важно развивать данную индустрию и внедрить новые технологии. Нужно создавать брэнд, который будет известен во всем мире. Например, одно из аргентинских винных хозяйств Bodega del Fin del Mundo изменив технологию производства вина 20 лет назад, стало очень известным брэндом. Наш Арени должен быть еще лучше, и нужно сделать так, чтобы где бы ты ни был в мире, смог в ресторанах заказать наше вино», – сказала директор Fruitfull Armenia.
Она также считает, что основным рынком экспорта армянского вина может стать Россия, которая запретила ввоз вина из Грузии и Молдовы.