24 Օգոստոս 2010 - 14:05 AMT
2010թ. երկրորդ եռամսյակի վերջի դրությամբ հաճախորդներին վճարային քարտերի տրամադրումը կամ դրանց սպասարկումը իրականացրել են ՀՀ տարածքում գործող 20 առևտրային բանկեր: Ընդ որում, 19 առևտրային բանկեր անդամակցում են «ԱրՔա» քարտերով վճարումների միասնական համակարգին:
Հաշվետու ժամանակահատվածում քարտերի սպասարկման նպատակով տեղադրվել են 18 նոր ավտոմատ գանձման մեքենաներ և 2010թ. երկրորդ եռամսյակի վերջի դրությամբ դրանց ընդհանուր քանակը կազմել է 754: Այդ թվում`«ԱրՔա» վճարային քարտերի սպասարկումը իրականացվում է 697 ավտոմատ գանձման սարքավորումների միջոցով: Առևտրային բանկերի տեղադրած POS – տերմինալների ընդհանուր քանակը կազմել է 2961, որից 442-ը տեղադրված է առևտրային բանկերի ստորաբաժանումներում: Տեղադրված իմպրինտերների ընդհանուր քանակը կազմել է 25:
2010թ. երկրորդ եռամսյակում ՀՀ տարածքում վճարային քարտերով իրականացվել է 130 մլրդ դրամի 2790246 գործառնություն: Այդ թվում` քարտերով անկանխիկ վճարումների ծավալը կազմել է մոտ 9.4 մլրդ դրամ:

24 Август 2010 - 14:05 AMT
Во втором квартале 2010 года в Армении было установлено 18 банкомата, и по состоянию на конец июня их количество составило 754, в том числе из них 697 обслуживают карты ArCa. Как сообщает пресс-служба Центрального банка РА, по состоянию на конец второго квартала количество установленных комбанками Армении POS терминалов составило 2961, из них 442 установлены в подразделениях банков. Общее число установленных импринтеров составило 25.
Во втором квартале 2010 года на территории Армении было осуществлено 2790246 операций с пластиковыми картами на общую сумму в 130 млрд. драмов, в том числе объем безналичных платежей по картам составил 9,4 млрд. драмов.