Օգոստոսի 23-27-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերը գնել են 46,125,521 ԱՄՆ դոլար` 365.29 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառել 53,060,114 ԱՄՆ դոլար` 366.81 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 6,880,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 365.7 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 400,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 365.01 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 16-22-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի դրամով տրամադրած վարկերի ծավալը կազմել է 12.5 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրած վարկերի ծավալը` 34.8 մլն ԱՄՆ դոլար: Այս մասին հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 23 по 27 августа на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 46,125,521 долларов США по 365.29 драмов/1 доллар США и продано 53,060,114 долларов США по 366.81 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 6,880,000 долларов США по 365.7 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 400,000 по 365.01 драмов/1 доллар США.
С 16 по 22 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 12,5 млрд. драм, а долларовых кредитов – 34,8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.