2010 թ. սեպտեմբերի 8-11-ը Լեհաստանի Կրինիցա քաղաքում տեղի կունենա Եվրոպական տնտեսական 20-րդ համաժողովը, որի առաքելությունը ԵՄ անդամ և հարևան երկրների միջև տնտեսական ու քաղաքական համագործակցության զարգացման համար բարենպաստ պայմաններ ստեղծելն է:
ԵՏՀ հաղորդագրության համաձայն, համաժողովի ծրագիրը ներառում է մի շարք լրացուցիչ միջոցառումներ, ինչպիսիք են` տարածաշրջանների համաժողովները, ոչ կառավարական կազմակերպությունների համաժողովը, ներդրումային համաժողովը:
Համաժողովի «Հարավային Կովկաս. Ինչպես կազմակերպել տարածաշրջանային արդյունավետ քաղաքականություն» թեմայով նիստին կմասնակցեն Եվրամիության, Ռուսաստանի, Սլովակիայի ներկայացուցիչները, ներկա կլինեն նաև Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների ներկայացուցիչները:

31 Август 2010 - 14:45 AMT
В Польше экономисты попытаются создать благоприятную атмосферу для развития сотрудничества между ЕС и его соседями
С 8 по 11 сентября 2010 года в городе Криница (Польша) пройдет ХХ Европейский экономический форум, миссией которого является создание благоприятной атмосферы для развития экономического и политического сотрудничества между странами Европейского союза и его соседями.
Согласно сообщению ЕЭФ, программа форума включает ряд дополнительных мероприятий, таких как Форум регионов, Форум неправительственных организаций, Инвестиционный форум.
В заседании на тему «Южный Кавказ – как организовать эффективную региональную политику» примут участие представители Евросоюза, России, Словакии, будут также представители парламентов Армении, Грузии и Азербайджана.