Գործազրկության մակարդակը Հայաստանում 2010 թվականի հունվար-հուլիսին կազմել է 7,1 տոկոս 2009թ. հունվար-հուլիս ամիսների 6,8 տոկոսի դիմաց: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, զբաղվածության պետական ծառայության կողմից գրանցված գործազուրկների թիվը կազմել է 84,6 հազար մարդ: Ընդ որում տնտեսապես ակտիվ բնակչության ընդհանուր քանակը 2010թ. հունվար-հուլիսին կազմել է 1190,9 հազար մարդ, որոնցից զբաղված են 1106,3 հազարը:
Բացի այդ, հուլիսի վերջի տվյալներով աշխատուժի պաշտոնական պահանջարկը կազմել է 1238 մարդ, կամ մեկ թափուր տեղի համար 69 գործազուրկ:
Հուլիսի 31-ի տվյալներով գործազուրկների ընդհանուր թվից նպաստ է ստացել 24,1 հազար մարդ 2009թ. հուլիսի վերջի 25 հազարի դիմաց: Ամենամսյա նպաստը կազմել է 16 545 դրամ 2009թ. հուլիսի 16 875 դրամի դիմաց:

1 Сентябрь 2010 - 11:50 AMT
Уровень безработицы в Армении в январе-июле текущего года составил 7,1% против 6,8% в январе-июле 2009 года. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, число официально зарегистрированных агентством “Государственная служба занятости” безработных составило 84,6 тыс. человек. При этом общее число экономически активного населения в январе-июле 2010 года составило 1190,9 тыс. человек, из них заняты – 1106,3 тыс. человек.
Кроме того, по состоянию на конец июля официальный спрос на рабочую силу в Армении составлял 1238 человек или 69 безработных на 1 вакантное место.
По состоянию на 31 июля из общего числа безработных пособие получали 24,1 тыс. человек против 25 тыс. человек на конец июля 2009 года. Средний размер ежемесячного пособия составил 16545 драма против 16875 драма в июле 2009 года.