2 Սեպտեմբեր 2010 - 07:05 AMT
Բուլղարիայի տրանսպորտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հաղորդկացությունների նախարար Ալեքսանդր Ցվետկովի ղեկավարած պատվիրակությունը 2-օրյա այցով ժամանում է Հայաստան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Զարգացման հայկական գործակալությունը:
Համաձայն աղբյուրի, սեպտեմբերի 9-ին կկայանա հայ-բուլղարական բիզնես-ֆորում, որին կմասնակցեն երկու երկրների ձեռնարկատերերը, ինչպես նաև Բուլղարիայի առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Ցվետան Սեմյոնովը և Հայաստանի առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Մարտին Սարգսյանը: Սպասվում է առևտրի, քիմիական արդյունաբերության, տրանսպորտի և հեռահաղորդակցությունների ոլորտում 10 բուլղարական ընկերությունների ներկայացուցիչների ժամանանում, որոնք զբաղվում են ոսկու և պղնձի վերամշակմամբ, ինչպես նաև բուլղարական իրավաբանական ընկերության ներկայացուցիչներ: Բուլղարացի ձեռնարկատերերի շարքում կլինի Volkswagen-ի լիազոր դիլերը

2 Сентябрь 2010 - 07:05 AMT
Возглавляемая министром транспорта, информационных технологий и сообщений Болгарии Александром Цветковым делегация прибывает в Армению с двухдневным визитом. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в Армянском агентстве развития.
Согласно источнику, 9 сентября состоится армяно-болгарский бизнес-форум, в котором примут участие предприниматели двух стран, а также председатели торгово-промышленных палат Болгарии – Цветан Семенов и Армении – Мартин Саркисян. Ожидается прибытие представителей 10 болгарских компаний сферы торговли, химической промышленности, транспорта и телекоммуникаций, будут и представители компаний, занимающихся добычей и переработкой золота и меди, а также представители болгарской юридической компании. Более того, среди предпринимателей будет уполномоченный дилер Volkswagen-а