ՀՀ ֆինանսների նախարարությունն արդեն ավարտել է 2011թ. պետբյուջեի նախնական պլանավորումը համապատասխան գերատեսչություններից ստացած հայտերի հիման վրա, սեպտեմբերի 3-ին կառավարության նիստում հայտնել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը: «Խնդրում եմ մեկ շաբաթվա ընթացքում նախարարությանը ներկայացնել համապատասխան դիտողությունները, որից հետո դրանք կքննարկվեն վարչապետի հետ»,-ասել է նա: Ընդ որում երկրի գլխավոր ֆինանսիստն ընդգծել է, որ դիտողությունները պետք է օբյեկտիվ բնույթ կրեն և հիմնվեն երկու ամիս առաջ նախապատրաստված 2010-12թթ. միջնաժամկետ ծախսային ծրագրի վրա:
«Մենք անցնում ենք բյուջետային քննարկումների երկրորդ փուլ, որտեղ քննարկումներ կլինեն նաև առանձին նախարարություններում»,-ասել է վարչապետը:

3 Сентябрь 2010 - 08:09 AMT
Министерство финансов РА уже завершило предварительное планирование госбюджета 2011 года на основе заявок, поступивших от соответствующих ведомств, сообщил 3 сентября в ходе заседания правительства министр финансов РА Тигран Давтян. «Прошу в течение недели представить в министерство соответствующие замечания до 6 сентября, после чего они будут обсуждены у премьер-министра», – сказал он. При этом главный финансист страны подчеркнул, что замечания должны носить объективный характер и основываться на среднесрочной расходной программе на 2010-2012 гг., подготовленной два месяца назад.
«Мы переходим на второй этап бюджетных обсуждений, которые также будут проведены с каждым министерством по отдельности», – добавил глава армянского правительства Тигран Саркисян.