3 Սեպտեմբեր 2010 - 10:56 AMT
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է լայնաշերտ ինտերնետ հասանելիության Hi Line ծառայությանը միանալու ակցիայի երկարաձգման մասին: Մինչև 2010թ-ի դեկտեմբերի 31-ը ներկայացնելով միացման հայտ և կնքելով համապատասխան պայմանագիր` հաճախորդները կազատվեն առաջին ամսվա բաժանորդային վարձից, կստանան անվճար ADSL մոդեմ և Hi Line ծառայության միացումը կիրականացվի անվճար:
«Մեր ծառայությունն արդեն հասանելի է Հայաստանի 35 քաղաքում: Բնակիչները կարող են միանալ կայուն, որակյալ և ամենակարևորը մատչելի Beeline ինտերնետին առանց որևէ ծախսի: Միասնական օպերատորի առաջարկն իր մեջ ներառում է նաև սոցիալական պատասխանատվության մասնիկ, քանի որ այն նպատակ ունի բարձրացնելու ինտերնետ թափանցելիության մակարդակը երկրում»-, նշեց ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ակցիայի պայմանների համաձայն միացումից հետո` առաջին 12 ամսվա ընթացքում, անսահմանափակ սակագնային փաթեթից օգտվող հաճախորդները կարող են անցում կատարել ավելի բարձր արագությամբ անսահմանափակ սակագնային փաթեթների: Եթե բաժանորդն օգտվում է մեգաբայթային սակագնային պլաներից, ապա նա կարող է անցնել դեպի անսահմանափակ սակագնային պլան կամ ավելի մեծ լիմիտով փաթեթ:
Hi-Line ծառայությունը հիմնված է ADSL տեխնոլոգիայի վրա, որը թույլ է տալիս սովորական հեռախոսագծով ապահովել ինտերնետ-հասանելիություն: «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն տրամադրում է այս ծառայությունը 2007 թ-ից: 2010 թվականի սեպտեմբերի 1-ի դրությամբ մատուցվող ծառայության աշխարհագրությունն ընդգրկում է Հայաստանի մարզերի 35 քաղաք:

Компания «АрменТел» объявила о продлении срока льготного подключения к услуге широкополосного доступа в Интернет – Hi-Line. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе компании, оформив заявку до 31 декабря 2010 года и заключив соответствующий контракт, клиенты получат бесплатно ADSL-модем, будут освобождены от платы за подключение и абонентской платы за первый месяц.
По условиям подключения клиент безлимитного тарифного плана в течение первых 12 месяцев после заключения договора может перейти на тариф, обеспечивающий большую скорость. Если абонент подключен к мегабайтному тарифному плану, то переход возможен либо на безлимитный ТП, либо на тариф с большим объемом трафика.
Услуга Hi-Line основана на современной технологии ADSL, обеспечивающей высокоскоростной доступ в Интернет по обычной телефонной линии, оставляя ее свободной для телефонных звонков. ЗАО «АрменТел» предоставляет услугу Hi-Line с 2007 года. По состоянию на 1 сентября 2010 года услуга Hi-Line доступна абонентам 35 городов республики.