Օգոստոսի 30-ից սեպտեմբերի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերը գնել են 77,746,139 ԱՄՆ դոլար` 363.24 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառել 76,121,620 ԱՄՆ դոլար` 365.16 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 24,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.85 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 851,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 366.12 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 23-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում դրամով բանկերի տրամադրած վարկերի ծավալը կազմել է 16.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրած վարկերի ծավալը` 43.5 մլն ԱՄՆ դոլար: Այս մասին հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

3 Сентябрь 2010 - 11:44 AMT
С 30 августа по 3 сентября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 77,746,139 долларов США по 363.24 драмов/1 доллар США и продано 76,121,620 долларов США по 365.16 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 24,000,000 долларов США по 362.85 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 851,000 по 366.12 драмов/1 доллар США.
С 23 по 29 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 16,1 млрд. драм, а долларовых кредитов – 43,5 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.