Facebook սոցիալական ցանցը Հայաստանում այցելությունների քանակով առաջ է անցել Odnoklassniki.ru կայքից: Ըստ Alexa.com. Alexa վարկանիշային համակարգի վիճակագրության, Facebook-ը 2-րդ տեղում է ամենաժողովրդական կայքերի հարյուրակում, այն դեպքում, երբ Odnoklassniki.ru-ն երրորդն է: Առաջին տեղում Google-ի որոնողական համակարգն է:
Facebook սոցիալական ցանցում գրանցված օգտվողների թիվը Հայաստանում հասել է 79 200-ի: Միևնույն ժամանակ, ինչպես PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանում Odnoklassniki.ru-ի ներկայացուցչության գլխավոր տնօրեն Վահան Աֆանեսյանը, մեկ ամսում կայք է այցելում շուրջ 450 000 հոգի, իսկ վերջին 3 ամսում սոցիալական ցանցից օգտվել է շուրջ 900 000 գրանցված անհատ օգտվող Հայաստանից:

4 Сентябрь 2010 - 11:13 AMT
Социальная сеть Facebook обогнала по посещаемости сайт Odnoklassniki.ru в Армении. Согласно статистике рейтинговой системы Alexa, Facebook занимает 2-ое место в сотне самых популярных, в то время, как сеть “Одноклассники” – третье. Первое место в рейтинге занимает поисковая машина Google.
Число зарегистрированных пользователей социальной сети Facebook из Армении достигло 79 200 человек. Вмeсте с тем, как сообщил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net генеральный директор представительства Odnoklasniki.ru в Армении Ваган Афанесян. за месяц сайт посещает порядка 450 000 человек, а за последние 3 месяца социальной сетью воспользовались 900 000 уникальных зарегистрированных пользователей из Армении.