6 Սեպտեմբեր 2010 - 11:28 AMT
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը 2010 թվականի հունվար-օգոստոս ամիսների ընթացքում տրամադրել է 12 շահումով խաղի և 2 խաղատան կազմակերպման լիցենզիա, 17 շահումով խաղի և 3 խաղատան կազմակերպման լիցենզիաներն ուժը կորցրած են ճանաչել:
Նախարարության մամլո ծառայությունը հաղորդում է, որ նույն ժամանակահատվածում 16 շահումով խաղի, 3 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաների գործողությունը կասեցվել է, 20 շահումով խաղի, 5 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաների նկատմամբ կիրառվել է նախազգուշացում:
Ընթացիկ տարվա ութ ամիսների տվյալներով` շահումով խաղի, խաղատան և վիճակախաղի կազմակերպիչների նկատմամբ կիրառվել է տուգանք` համապատասխանաբար11 մլն 200 հազ., 9 մլն 600 հազ. և 600 հազ. դրամի չափով:
Բացի դրանից, 2010թ. հունվարի 1-ից սեպտեմբերի 1-ի ընթացքում այս ոլորտից օրենքով սահմանված կարգով գանձվել է 420 մլն դրամի չափով պետական տուրք, որից 245 մլն դրամը` շահումով խաղերի, 175 մլն դրամը` խաղատների գծով:
2010թ. սեպտեմբերի 1-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ուժի մեջ են 92 շահումով խաղի, 11 խաղատան և 4 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաներ:

6 Сентябрь 2010 - 11:28 AMT
В течение января-августа 2010 года Министерство финансов Армении предоставило 12 лицензий на организацию игр с выигрышем и две лицензии на организацию игорного дома, в то же время 17 лицензий на организацию игр с выигрышем и 3 лицензии на организацию игорных домов были признаны утратившими силу.
Пресс-служба министерства сообщает, что за указанный период лицензии еще 16 игр с выигрышем, трех игорных домов и одной лотереи лицензии на организацию лотереи были приостановлены. При этом по отношению к 20 лицензиям игр с выигрышем, 5 игорным домам и 1 лотереи было вынесено предупреждение.
За восемь месяцев текущего года были оштрафованы организаторы игр с выигрышем, игорных домов и лотерей на 11,2 млн., 9,6 млн. и 600 тыс. драмов соответственно.
Кроме того, в установленном законом порядке из этой сферы в бюджет было выплачено госпошлин в размере 420 млн. драмов, из которых 245 млн. драмов – по линии игр с выигрышем, а 175 млн. драмов – по линии игорных домов. По состоянию на 1 сентября 2010 года на территории Армении действуют 92 лицензии игр с выигрышем, 11 лицензий игорных домов и 4 лицензии на организацию лотереи.