6 Սեպտեմբեր 2010 - 13:37 AMT
Սեպտեմբերի 6-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,4 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362,47 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 362,25 դրամ:
Ընդ որում, սեպտեմբերի 6-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 364,48 դրամ, սեպտեմբերի 3-ի համեմատ կրճատվելով 0,92 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 469,45 դրամ է` ավելանալով 0,53 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,92 դրամ, ինչը սեպտեմբերի 3-ի ցուցանիշից ավելի է 0,01 կետով: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 сентября было реализовано сделок по купле-продаже иностранной валюты на сумму $4,4 млн. по курсу 362,47 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 362,25 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 сентября составил 364,48 драма, сократившись по сравнению с 3 сентября на 0,92 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 469,45 драма, увеличившись на 0,53 пункта, а курс 1 российского рубля составил 11,92, что больше показателя 3 сентября на 0,01 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.