Սեպտեմբերի 9-10-ը Երևանում տեղի կունենա Հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հանձնաժողովի 6-րդ նիստը: Նիստի օրակարգում ընդգրկված են առևտրի, ներդրումների, տուրիզմի, տրանսպորտի, կապի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մանր և միջին գործարարության , կրթության և գիտության, մշակույթի և քաղաքաշինության բնագավառներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հարցեր:
Նշենք, որ Միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական կողմը նախագահում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, իսկ բուլղարական կողմը` Բուլղարիայի Հանրապետության տրանսպորտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կապի նախարար Ալեքսանդր Ցվետկովը:
Հայ-բուլղարական հանձնաժողովի նախորդ նիստը կայացել է 2008թ.-ի դեկտեմբերին` Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում, հաղորդում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի ծառայությունը:

7 Сентябрь 2010 - 10:05 AMT
Шестое заседание армяно-болгарской межправкомиссии по торгово-экономическому сотрудничеству пройдет в Ереване 9-10 сентября
Шестое заседание армяно-болгарской межправительственной комиссии по торгово-экономическому и научно-техническому сотрудничеству пройдет в Ереване 9-10 сентября. Сопредседателем межправительственной комиссии с армянской стороны является министр транспорта и связи Манук Варданян, а с болгарской стороны – министр транспорта, информационных технологий и связи Александр Цветков.
Как отмечается в сообщении Министерства транспорта и связи РА, в повестку заседания включены вопросы, направленные на развитие двустороннего сотрудничества в сфере торговли, инвестиций, туризма, транспорта, связи, информационных технологий, науки и образования, культуры и градостроительства.
Предыдущее заседание армяно-болгарской комиссии по торгово-экономическому и научно-техническому сотрудничеству проходило в декабре 2008 года в Софии.