Սեպտեմբերի 7-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,05մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 364 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 364 դրամ:
Ընդ որում, սեպտեմբերի 7-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363,50 դրամ, սեպտեմբերի 6-ի համեմատ ավելանալով 0,98 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 463,97 դրամ է` նվազելով 5,48 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,81 դրամ, ինչը սեպտեմբերի 6-ի ցուցանիշից ավելի է 0,11 կետով: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 7 сентября было реализовано сделок по купле-продаже иностранной валюты на сумму $1,05 млн. по курсу 364 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 364 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 7 сентября составил 363,50 драма, сократившись по сравнению с 6 сентября на 0,98 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 463,97 драма, сократившись на 5,48 пункта, а курс 1 российского рубля составил 11,81, что больше показателя 6 сентября на 0,11 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.